FREE

o wszystkim BEZ CENZURY


#1 2009-10-11 15:06:15

Jacek76

The best Moderator

Skąd: Rumia
Zarejestrowany: 2009-10-10
Posty: 14

Pizza-mój przepis:D

Z racji tego że jedną z moich pasji jest gotowanie,postanowiłem się podzielić z Wami jednym z moich lepszych przepisów na Pizzę.

W zależności kto co lubi,z czym i jak pozostawiam Wam,ja podam składniki których ja najczęściej używam..

Składniki:

ser (czym więcej tym lepiej),mąka(najlepiej tortowa),2 jajka,pieczarki,mięso(może być sucha kiełbasa),woda przegotowana,pół szklanki czerwonego wina półwytrawnego(może być też bez wina) olej,masło, i oczywiście przyprawy,ja dodaje sól,sól ziołową,pieprz,ostrą paprykę.

Przygotowanie:


Mięsko sobie wcześniej upiec,poddusić z przyprawami i z winem,pieczarki pokroić podpiec na maśle.
Gdy wszystko ostygnie,kroimy w kosteczkę,ser oraz inne składniki,w zależności kto z czym sobie robił.
Do średniej wielkości rondelka wrzucamy wszystkie pokrojone produkty,wbijamy dwa jaka,dokładnie mieszamy,dolewamy przegotowanej wody,dodajemy przyprawy ,dosypujemy mąkę i wszystko dokładnie mieszamy żeby nie zostały nam żadne grudki z mąki...(ciasto musi być tak jak na naleśniki,nie za gęste nie za rzadkie,bo nam się pizza rozwali podczas przewracania)

Faza końcowa:

Na patelnię wlewamy olej,gdy olej osiągnie odpowiednią temperaturę do pieczenia,wlewamy nasze ciasto,dokładnie rozprowadzamy wszystkie produkty na całej patelni,pozostawiamy na małym ogniu,nie przykrywamy,co jakiś czas sprawdzamy żeby się nie przypaliła,gdy już widzimy że pizza jest ładnie upieczona spod spodu,przewracamy ją na drugą stronę,posypujemy startym serem..
Przykrywamy pokrywką na jakieś 5 do 10 minut,następnie odkrywamy...sprawdzamy patyczkiem czy pizza jest już upieczona,jeżeli tak danie jest gotowe do podania i konsumpcji..
Podajemy z ketchupem lub z innym sosami,jak kto lubi

Wszystkim życzę smacznego..naprawdę pycha......


Chcę być zawsze tam gdzie Ty Kochanie 

Offline

 

#2 2009-10-11 20:36:24

Kamelia

Administrator

17950894
Zarejestrowany: 2009-10-10
Posty: 27

Re: Pizza-mój przepis:D

A OTO MOJA WERSJA PIZZY             MNIAAAAAAAAAAAM

ciasto- składniki: 2 szklanki mąki pszennej, 3/4 szklanki, letniej, przegotowanej wody, 1/2 łyżeczki soli, pół opakowania drożdży

drożdże posiekac z mąką na stolnicy, dodac soli i stopniowo przegotowanej wody, wszystko razem rozrobic

wyrobione ciasto wyłożyc na wysmarowaną tłuszczem i wysypaną bułką tartą dużą blachę (lub w ramach wygody wyłożyc ja po prostu papierem do pieczenia)

wyłożone ciasto smarujemy obficie koncentratem wymieszanym z oregano, potem warstwami na przemian pokrywamy je startym serem i pokrojonymi w cienkie plastry pieczarkami

(ilośc sera i pieczarek oraz dobór innych dodatków zależna od potrzeb konsumenta ) ja nigdy nie schodzę poniżej pół kilo przy obu składnikach

włożyc do rozgrzanego piekarnika(najlepiej na 180st) i piec około pół godziny

*** jako że ja preferuje pizzę na grubym cieście :], w tym celu składniki na ciasto zawsze podwajam, (podane powyżej są na tą na cienkim )

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.super-gra-pokemon.pun.pl www.narutoarenagier.pun.pl www.radzikowskiego100.pun.pl www.devilforum.pun.pl www.swiatxninja.pun.pl